přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

13.06.2005 19:52 Rasisti po česku
Vlastimil Horváth se stal novou Českou Superstar. Oslavné ódy již probíhají v řadě médií a nutno přiznat, že tento zpěvák není žádným -náctiletým hošíkem, ale již vyzrálou osobností s projevem sice trochu do 80-tých let, ale to je dnes a zítra to může být jiné. Velký vliv na tom totiž má bídně provedená vlastní soutěž. Zatímco v USA je to „šou“ u které se diváci baví, Zunovo (pozn. hlavní dramaturg Novy) pojetí je socialisticky estrádní s mravokárnou pseudoporotou.
Vlastní přínos natahované, uměle prodlužované, únavné a nezábavné soutěže je jen v tom, že vítěz má šanci probít se skrze sbor opakovaně se ženících (viz např. celebrita Petr Janda) zpěváckých důchodců, jejichž projev dnes připomíná nepodařené karikatury. To co nikdo nezdůrazňuje, je skutečnost, že Vlastimil Horváth je Rom.
A ejhle! Najednou Češi nejsou rasisti, najednou nemusí mít vítězný Rom památník kdesi ve vepřínu, najednou je ticho po pěšině. Opět se ukazuje, že domnělý český rasismus v podstatě neexistuje. Nevadí nám asiaté, jsme tolerantní k arabským obyvatelům, klidně hlasujeme pro Roma, když se nám zdá být (a asi skutečně byl) nejlepší. Pokud vyžadujeme od ostatních obyvatel slušnost, dodržování norem společného soužití, neobtěžování a obvyklý přístup k věcem denním, potom to nemá s rasismem nic co dělat. Je to jen občanský požadavek na vytvoření slušné společnosti.
Vlastimil Horváth je živoucím důkazem, že cejchování Čechů na rasisty je jen nálepkování, které s realitou nemá nic co dělat.
A ejhle podruhé! Opět umění boří lež a nastavuje (už tam málem bylo Menzelovo zrcadlo) jiný pohled na Českou mládež (hlavní hlasující) a jiný pohled na Českou republiku. Pořád někomu chybí ten památníček v prasečáku?

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund