přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

12.06.2005 17:55 Průzkumy a výzkumy
Podle našich Minimaxových výzkumů – viz například naše ankety – jsou čtenáři a přispěvovatelé tohoto serveru zcela obvyklí lidé s trochou (někdy s pořádnou trochou) nadání k některému z umění.
Také jejich názory a postoje (někdy trošku více doleva, jak je u umělců zvykem, někdy více doprava, jak je normální po zkušenosti s fašismem a komunismem) jsou očekávané, ale stále nám nějak nezapadají do těch oficiálních a mediemi uváděných průzkumů.
Možná, že my máme špatné údaje, možná, že příznivci Minimaxu nejsou ve vzorku odpovídajících na otázky tazatelů státem placených agentur. Ostatně, často vidím dívenky u východu metra v Praze na Václavském náměstí, jak se na něco dotazují. Přestože tudy chodím již desítku let, nikdy se mě na nic neptají. Asi vypadám divně (asi ano) a asi mě rovnou řadí do kategorie bláznů (asi správně), nebo tuší, že předem naplánovanou a žádanou odpověď ode mne neuslyší (tak tady je mýlka vyloučená).
A protože bych jim plánovaný výsledek kazil, tak mě do vzorku nezařadí. Mám pocit, že naše příznivce a umělce z Minimaxu asi také ne. A to nenosíme žádnou „placku“ či emblém nebo tričko, kterým bychom demonstrovali svou zařazenost, příslušnost či jinou stádnost, kterou jsme si mohli sami postavit na piedestal a učinit se tak sami vyvolenými. (Začátek intermezza: Právě zakazuji redakčním kolegům výrobu triček, které je při mém psaní napadají a oni mi ukazují hesla … ne to se nedá ani napsat, tak zákaz platí –Konec intermezza).
Samovyvolení vládci jsou však už zde. Poslanci jsou ignorováni téměř 50% voličů, krajští mocnáři jsou ignorováni 70% voličů a řada senátorů je ignorována i přes 90% oprávněných voličů. Jejich emblémem a jejich tričkem je něco, čemu už nerozumí řada, spíše masa voličů. Hamižnost, chamtivost, nesoudnost, bezcharakternost, proradnost, nezákonnost, špinavost, promiskuita, loupeživost… nic z toho na svém tričku nemají tito samovládci napsané. Mají tam vylepeno demokracie a část prasat tam má zaschlou krví napsán komunismus. Společné mají jen to, že společně lžou. Lhář by tedy byla nejlepší placka. Dokonce i ti, co měli napsáno“ Normální je nelhat“ ukázali, že co je na plackách a tričkách není v duši.
A to je ten rozdíl mezi umělci. Ti to, co mají v duši, obvykle až moc potivě ukazují. A nemusí mít nic napsáno na žádném triku a žádné placce. Jak by řekla moje babička „Halty ty troubelíne, to je přeci ten rozdíl mezi politikou a uměním. Proto mají lidí rádi umění a umělce a kašlou na politiky.“ Vím, že měla a má pravdu. Jen si na to pořád nemůžu zvyknout.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund