přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

07.06.2005 20:27 Já pán, ty kmán
Vtloukání principů ranného kapitalismu do hlav našich občanů za posledních 15 let se projevilo v mnoha směrech. Dojdeme na úřad a hle: Úředník Pán, my ostatní kmán. Žádáme politiky o splnění volebních programů a hle: Politik Pán, občan kmán.
Snad nejsměšnější je to v případě, kdy propagandou zblblý občan utrácející v restauraci či rekreačním zařízení neví, že jde o obchod, kdy jeden prodává a druhý kupuje, ale mylně se domníván, že jako host je Pán a provozovatel (často vlastník nemovitosti v řádu mnoha miliónů) je kmán.
A v umění? Tady je to snad vůbec nejhorší. Producenti a provozovatelé medií - to je kategorie SUPERPÁNŮ obrostlých a svázaných s tzv. „ uměleckou frontou“ a občan už snad není ani ten kmán. Degradace občana vyvolaná podbízivostí, nevkusem a kýčem je utvrzená sledovaností v domněnce, že je kvalitou.
Tato domněnka směle pokoří propagandu ranného kapitalismu jedna radost. K radosti ovšem těch, kteří na tomto vydělávají, k neradosti těch, kterým takto vyplachují mozky. Nacismus skončil v roce 1945 (snad), principy Goebelssovské propagandy trvalé žijí.
Ostatně nikdo než nacismus a komunismu lépe nezdůraznil, kdo je Pán a kdo kmán.
Tady na Minimaxu je tvůrce pán, ten kdo sleduje jeho dílo taky pán, a kmán je pojem, který zde nemá místo. No, realitě tím asi neunikneme, ale není to fajn mít alespoň malý ostrůvek hezkého světa?

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund