přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
DanaJ46239, ErnestinaP + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

27.06.2005 10:25 Fenomén film
Pomsta Sithů vtrhla i do českých kin. Není třeba psát recenzi na film, jehož obsah se dá díky již existujícím dílům prakticky snadno uhodnout. Už samotné hlásání, kolik miliónů dolarů díl vydělal za první den jen v USA prozrazuje, že o 30 let starší fandové si přišli do kin vzpomenout na své mládí.
George Lucas jako zkušený barman na míchání iluzí jim jistě představil profesionální podívanou. Stejně ale zůstane jen u triků a dějové bídy. Kouzlo prvních dílů počítaných od IV. bylo přeci jen v čemsi jiném. V oslnění technickým pokrokem ve vesmírném programu, v boji dobra a zla, v představě, že si budeme muset možná zvyknout na komunikaci s tvory, kteří nám lidem vůbec nebudou podobní, v tom, že zlo se musí potírat i za cenu zdánlivé prvotní prohry.
První díly sice nepředstavovali vysoký umělecký standard, ale jen na prodeji hraček vydělal Lucas třikrát více, než na samotném vstupném. O tom to také bylo. O dětském světě, kde boj dobra zvítězí nad zlem. Rozhodně není špatné, že nám Lucas dotočil chybějící první tři díly s technikou, která je v nevyspělém světě nepředstavitelná. Je to však stejné, jako dotočit další díly majora Zemana.
Pominu-li závadnost ideologie komunisty Zemana, pak vyprchání kouzla nového bude stejné jako u Lucasových Hvězdných válek dotočených pro plnou kasu. Podařilo se. Kasa praská a já se dívám do programu kin, kdo nabízí něco nového, možná méně kasovně úspěšného, ale umělecky cennějšího.

Aaron
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund