přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

10.05.2005 18:33 Drobné kulturní a společenské info
BOND V PRAZE – ŽÁDNÁ VÝHRA.

I když prý stále není rozhodnuto, kdo bude dalším představitelem neprůstřelného agenta 007 Jamese Bonda, rouška tajemství nad jedenadvacátou bondovkou Casiono Royal se už zase o kousek poodhrnula. Nyní je už známo i místo natáčení. Další bondovka se zrodí v Praze. Po posledních slabých a bezduchých dílech to není pro Prahu žádné terno, snad jen ty peníze stojí za to.

SPISOVATELSKÁ KONKURENCE ?– HLAVNĚ BYZNYS A DRBY PRO CHTIVÉ

Také se proslýchá, že píšete třetí knihu. Že by šokující memoáry? Pane Travolto?

Jde o to, co pokládáte za šokující. Budou v ní příběhy, o kterých jste nikdy neslyšel, proto to bude fascinující. Prožívám zajímavý život, hraji mnoho postav, potkávám řadu lidí, mám plno zkušeností. Lidem, kterým jsem dal přečíst prvních pár stránek, se to líbilo. Zaujal je můj neobvyklý pohled na události a to, že píši bez literárního pomocníka. Sám jsem to začal, sám i dokončím. Nechci, aby můj hlas dával dohromady někdo jiný.

Proč to děláte?

Myslím, že je pro každého důležité, aby zdokumentoval svůj život. Ať je slavný, nebo ne. Až přijdete domů, měl byste také začít. Hodně Američanů si píše deník. Já jsem to nikdy nedělal, jen jsem si to přál, protože bez toho je život nenaplněný. Když začnete psát o událostech svého života, zjistíte, že je to vlastně terapie. Věřím, že se z mých zkušeností může někdo poučit, proto se o ně chci podělit.

Můžete být konkrétnější?

Chci psát o tom, co jsem se naučil a poznal. Píšu teprve pár dní, tak je těžké o tom hovořit. Na prvních stránkách rozebírám třeba můj pohled na Oscary a co znamenají nejrůznější filmové ceny. Mělo by to být zábavné, informativní a snad i poučné.

Kdy knížku vydáte?

Zítra! Ne, dělám si legraci. Měl byste být trochu trpělivější a vydržet do jara.

Do toho 17-tého? Tak já klidně vydržím.

MÁ 30 – A VÍCE ROZUMU A SNAD I KUMŠTU

S moderní a přitom typicky garážovou kapelou za zády mění Alanis Morissette od základu duch svých starých skladeb, aniž by ovšem musela přepsat jediný verš ze zdánlivě dívčích textů, jež se kupodivu docela dobře hodí i pro vyjádření pocitů čerstvé třicátnice. "Jsem tady, abych ti připomínala ten bordel, kterej jsi po sobě nechal, když jsi zmizel" - tato věta z jednoho z mnoha hitů obsažených na multiplatinovém albu Jagged Little Pill nyní působí mnohem mrazivěji než z úst začínající hvězdičky, jež ještě před pár lety kličkovala osidly hudebního průmyslu a hledala svoji tvář.

S DVACETILETÝM ZPOŽDĚNÍM VYŠLO PŘELOMOVÉ DÍLO SVĚTOVÉHO KOMIKSU- STRÁŽCI

Na Mooreův komiks si vzpomnělo až příliš mnoho Newyorčanů 11. září 2001, a někteří podle vlastních slov jen jen čekali, kdy se z mračen prachu u zřícených Dvojvěží vynoří obří chapadla. Moore samozřejmě není věštec -bylo více takových, kteří tušili, že nejzranitelnější místo Spojených států leží na 16 kilometrů dlouhém ostrově jménem Manhattan, kde sídlí všechna moc peněz, médií, amerického hédonismu i sebespokojenosti. Jenomže když kreslíř David Gibbons na jednom políčku mrakodrapy má, a na druhém už ne, i dnes z toho zamrazí. Kdyby nic jiného, lze Strážce vnímat jako důkaz, že umělci občas cítí a vidí to, co ostatní ne, a dřív a silněji, a že proto stojí za to jejich bláznivá díla číst.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund