přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
FrankJScott, AurelioDal, TresaTabor, CoryMuir4 + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

25.04.2005 20:36 Malé info

DOBRÉ KNIHY – ceny doma
Výroční literární ceny Magnesia Litera za loňský rok mají majitele. Knihou roku se stal román o bratrech Mašínových Zatím dobrý Jana Nováka. U čtenářů uspěl Michal Viewegh se svojí Vybíjenou. Dětské literatuře vévodil Arnošt Goldflam.

V DOBRÉ SPOLEČNOSTI - film
Premiéra: 28. dubna 2005. Režie: Paul Weitz. Hrají: Scarlett Johansson, Denis Quaid, Topher Grace a další. 49-letý marketingový ředitel jednoho vydavatelství je po mnoha letech ve vrcholné funkci degradován. Jeho nadřízeným se stane teprve 26 letý čerstvý, ambiciózní, všeznalý expert na moderní vedení. Počáteční vzájemná apatie se časem mění v neobvyklé přátelství, které je ale vystaveno zkoušce – to když se mladý šéf zamiluje do dcery svého staromódního podřízeného.

PRÝ UMÍ - popík
První album Martiny Balogové potvrzuje hlasové kvality zpěvačky, avšak vokální i studiová technika jako by věznila Balogovou-člověka. K chladu mechanických rytmů zpěvačka přikládá studenou dokonalost svého výrazu, jenže to vše se pak sčítá.

ROCK – jen aby to vyšlo
Jedno z nejočekávanějších alb letošního roku chystá britská rocková kapela Coldplay. Deska X&Y vyjde až 6. června, ovšem už nyní je na světě pilotní singl Speed Of Sound. Jako první z českých rozhlasových stanic ho odehraje Expresradio.

VZPOMÍNKA – odešla legenda
Nejen britský film ztratil velkou legendu. Sir John Mills, který kromě divadelních postav vytvořil na sto pětadvacet rolí před kamerou a za film Ryanova dcera dostal Oscara, zemřel v neděli ve svém domě v Denhamu západně od Londýna. Bylo mu 97 let. Na své bohaté dráze nasbíral spoustu poct, od broadwayské nominace na divadelní cenu Tony, Oskara, přes rytířský titul až po nejrůznější ankety, které jej zařadily mezi deset největších britských a sto světových filmových herců všech dob. Měl tři děti, přičemž obě dcery se také věnují herectví a jeho vnuk Crispian Mills proslul jako zpěvák rockové kapely Kula Shaker.

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund