přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist

Archiv novinek

12.04.2006 12:26 Novinky z kultury
Chcete být filmařská Superstar?

Americký režisér, scenárista i producent Steven Spielberg se podílí na nové americké televizní show, jejímž cílem je najít novou filmařskou hvězdu. Talentovanému filmovému tvůrci, který soutěž vyhraje, se údajně doširoka otevřou dveře do Hollywoodu. Pořad připravuje televize Fox. Ta přislíbila, že vítězi na konci tohoto roku nabídne spolupráci se studiem Dreamworks, které zakládal právě Spielberg. Show by měla mít podobný profil jako u nás známá jako Česko hledá SuperStar.
Hledat se bude 16 finalistů, kteří budou v Hollywoodu každý týden točit krátký film. Témata se budou lišit, pro účastníky soutěže budou k dispozici profesionální scenáristi i herci. Ale stejně jako se z mnoha vítězů "talentových" soutěží stali jen průměrní z mnoha, je to možný osud i vítězů tét show, ale jako nápad i zkušenost to může být velmi zajímavé.

Čínská cenzura Rolling Stones
Čínští cenzoři vyzvali britskou skupinu Rolling Stones, aby ze svého víkendového koncertu v Šanghaji vypustila pět písní, které považují za "příliš peprné". Novinářům to v pátek řekl frontman kapely Mick Jagger. "Svým způsobem jsme to čekali," řekl Jagger na tiskové konferenci. "Ale jsem rád, že (čínské) ministerstvo kultury chrání morálku přistěhovaných bankéřů a jejich přítelkyň," dodal v narážce na převážně zahraniční publikum, které je na koncertu očekáváno. "Tentokrát jsme doufali, že nebude žádná cenzura... ale přišli se stejnými čtyřmi písněmi, které nechtěli, abychom hráli a přidali ještě jednu," dodal. "Naštěstí máme 400 dalších songů, které můžeme hrát, takže to není problém." Rolling Stones vypustí Honky Tonk Woman, Brown Sugar, Beast of Burden a Let's Spend the Night Together z alba, které vyšlo v roce 2002. Co dodat.

Upravené písně the Beatles
Apple bude spolupracovat na exkluzívním scenickém představení v americkém Las Vegas, v němž bude tvorba skupiny ústředním tématem. "Plánujeme zremixovat a zremasterovat staré nahrávky tak, aby z nich vznikla kompletně nová muzika," prohlásil Neil Aspinall z vydavatelství Apple, které vlastní na nahrávky práva. "Vzniklé písničky budeme prezentovat při představení a později by měly vyjít na desce. Chtěli bychom také využít některé dosud nepublikované hudební nápady kapely." Na projektu se přímo podílejí oba žijící členové skupiny Paul McCartney a Ringo Starr. Angažuje se také dvorní producent Beatles George Martin. Peníze nebo umění?

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
26 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.00 sekund