přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory: Diskusní fórum

MINIMAX.cz :: Zobrazit téma - Lokální přízvuky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lokální přízvuky

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
animula
Žvanil

Zaregistrován od: 14. Mar, 2005

PříspěvekZaslal: ne 26. červen, 2005 22:27    Předmět: Lokální přízvuky Odpovědět s citátem

nechci se dotknout "bodré Moravák," ale taky Vám připadá, že hotentotské projevy nám prostě místo roztomilosti mrví jazyk? Hl. mi to vadí ve sdělovacích prostředcích při rozhovorech s místními, že se nevyjdřují kokertní češtinou, ale "prozpěvují" tam opravdu jak banda. Někteří jsou hrdí - a je na co být hrdý? "Mluvím jako blb a jsem na to hrdý a hlavně nésu Pražák?" "Ok, tak jsi dutý buran," Podlý co jiného na to říct... sdílí někdo mou antipatii vůči přehnaným lokálno akcentujícím přízvukům? Miluji češtinu, vadí mi, když ji někdo znásilňuje svou vlastní malostí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawran
Málomluvka

Zaregistrován od: 25. Feb, 2005

PříspěvekZaslal: út 28. červen, 2005 11:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to nevadí, naopak mi jednotlivá nářečí připadají jako milé zpestření jazyka. A není to jen otázka naší mateřštiny, vem si třeba chudáky Angličany. Občas se divím, jak se vůbec mohou dorozumět např. Skoti s Jižním Walesem. Usmívající
Druhá věc je ale nesnášenlivost k Praze a jejím obyvatelům. Tady s Tebou plně souhlasím. Přijde mi to praštěné a značně ubohé. Jenže s nářečím to vážně nesouvisí. Zamindrákované jedince najdeš všude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Esther
Nováček
Nováček

Zaregistrován od: 14. Jan, 2006

PříspěvekZaslal: st 25. leden, 2006 19:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiň, ale když máš antipatii k nářečím, proč vyzdvihuješ Moravu, když zrovna to je část republiky, kde se mluví NEJSPISOVNĚJI v celé české republice?! Naopak v Praze se mluví snad nejhůř, co jsem kdy slyšela, to je teprve pravá zkáza jazyka. Raději budu desetkrát "hlupy Moravak s kratkym zobakem", než jednou "chytrééj Pražák, kteréj to všechno krásně protahuje."
animula
Žvanil

PříspěvekZaslal: čt 26. leden, 2006 18:52    Předmět: Odpovědět s citátem

to jsou pěkný kydy zamindrákovanýho antipražáka Usmívající ono to není o spisovnosti, jestli jsi nepostřehla téma Velmi šťastný a jestli ne, tak si ho znovu přečti Cool
Esther
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: čt 26. leden, 2006 19:17    Předmět: Odpovědět s citátem

No já jsem opravdu mimo, asi mám halucinace, když vidím toto:
animula napsal:
Hl. mi to vadí ve sdělovacích prostředcích při rozhovorech s místními, že se nevyjdřují kokertní češtinou, ale "prozpěvují" tam opravdu jak banda.

Pokud pro tebe korektní čeština nesouvisí se spisovným jazykem, je to tvůj problém. Mimochodem, zamindrákovaný antipražák nejsem, je od tene naivní to posuzovat podle mého příspěvku, protože na tom stejném základu bych mohla říct, že ty jsi zamindrákovaný antimoravák.
animula
Žvanil

PříspěvekZaslal: pá 27. leden, 2006 22:55    Předmět: Odpovědět s citátem

" Naopak v Praze se mluví snad nejhůř, co jsem kdy slyšela, to je teprve pravá zkáza jazyka. "

Jdi někam, ty antipražská krávo Velmi šťastný nejlépe na Moravu Cool
veru
Povídálek

Zaregistrován od: 06. Jan, 2006

PříspěvekZaslal: so 28. leden, 2006 0:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Smějící jako děti jsme zpívali v písničce AJA SU SYNEK Z MORAVY tento text:" pražáci ani nevijó, v jaké to ďóře bydlijó a ješte k tomu blbě mluvijó" a to mi moje kmotra vždycky říkala, že: "mlovim moc městske" (což znamená moc spisovně.) prostě mluvím tak, jak mi zobák narostl!.
vemte si příklad například z národ.obrození... jak bojovali proti germanismům..... kam nás to dovedlo? k (nevím jak se tomu říká, proto zapojím fantazii) anglismům. a jsme tam, kde jsme byli....že?

a co se týká toho "pragocentrismu".... podle příspěvků moc nepotěším animulu, ale i když to pražáci nevidí, tak to doopravdy funguje. i když vím, že to není jen lidmi,kteří v praze žijí, tedy spíš jsou rodilí, protože praha není jen samý rodilý pražák.
a o ND ani nemluvím! Zlý nebo velmi zuřivý
Esther
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: so 28. leden, 2006 12:34    Předmět: Odpovědět s citátem

animula napsal:
" Naopak v Praze se mluví snad nejhůř, co jsem kdy slyšela, to je teprve pravá zkáza jazyka. "

Jdi někam, ty antipražská krávo Velmi šťastný nejlépe na Moravu Cool

Ty jsi ještě dítě Koulející očima
animula
Žvanil

PříspěvekZaslal: so 28. leden, 2006 14:30    Předmět: Odpovědět s citátem

mně připadá to "bodré moravacko" -ijó, -ejó a podobné jako neskutečné mrvení nádherného jazyka, nerespektuje přízvuk řeči, vůbec nic, je to prostě pro zamindrákované, duševně méněcenné Moraváky jen vizitka, jak jsou to malí lidé, když se tím tak "ohánějó" či co.

Říct "zlej chlap" mi teda připadá mnohem důstojnější nez "zlejó možské" či jak, to je TEPRVE zkáza. Fakt, jenom antipražák a pitomec může tvrdit, že tady se mluví nejhůř. Ano, v momentě, kdy otevře držku Moravák.
veru
Povídálek

Zaregistrován od: 06. Jan, 2006

PříspěvekZaslal: út 31. leden, 2006 12:43    Předmět: Odpovědět s citátem

zlý chlap se u nás řekne "zlé chlap". to jen pro doplnění informací.
a co se týče té národnostní ješitnosti... nepředpokládala jsem, že toto fórum má být založeno na tom jestli dovedou víc nadávat pražáci na moraváky a opačně. chtěla jsi snad taky názor? ne?
sice vím, že jsi teď pořádně nabroušená na komunisty, ale nemusíš se přece hned čertit na všechny. když to slyšet nechtělas, tak jsi se ptát neměla. veru
Esther
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: út 31. leden, 2006 19:03    Předmět: Odpovědět s citátem

veru napsal:
nepředpokládala jsem, že toto fórum má být založeno na tom jestli dovedou víc nadávat pražáci na moraváky a opačně. chtěla jsi snad taky názor? ne?
když to slyšet nechtělas, tak jsi se ptát neměla. veru

Naprostý souhlas Mrkající

A nářečí naopak považuji za zajímavou pestrost jazyka, i když zmíněná "pražština" mi vážně trhá uši.

viki1
Málomluvka

Zaregistrován od: 28. Apr, 2005

PříspěvekZaslal: út 28. březen, 2006 19:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem také z Prahy, a že by mi vadila nářečí, nebo lidé takto mluvící se zrovna říci nedá. Také mi připadá divné připisovat nářečí pouze Moravě. Vždyť nejen na Moravě jsou nářečí... a jestli tady někdo někoho nemá rád, ať už "pražáky" nebo "moraváky", tak je to jeho věc, ale nemusí to tahat sem!!!
wictor
Nováček
Nováček

Zaregistrován od: 15. Mar, 2006

PříspěvekZaslal: ne 02. duben, 2006 0:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Lide, lide. Jsem pražák, narodil jsem se v Praze, bydlim v Praze, miluju Prahu a nikdo mě nepřesvědčí jinak Velmi šťastný. Ale jsem taky Čech, Evropan, člověk.. težko říct, na co z toho mam bejt hrdej, ale jedno vim - je mi jedno, jakym jazykem kdo mluví, důležitý je, co řiká...

Jazyk je jen libovolná podmnožina všech konečných posloupností symbolů abecedy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra MINIMAX.cz -> Svoboda slova Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: