přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory: Diskusní fórum

MINIMAX.cz :: Zobrazit téma - Hvězdné války
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hvězdné války

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Líbí se Vám hvězdné války?
Moc!
13%
 13%  [ 2 ]
Jak který díl
53%
 53%  [ 8 ]
Jen stará série
6%
 6%  [ 1 ]
Jen nová série
0%
 0%  [ 0 ]
Nelíbí
26%
 26%  [ 4 ]
Neznám
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
meritus
Žvanil

Zaregistrován od: 23. Jan, 2005

PříspěvekZaslal: st 25. květen, 2005 19:52    Předmět: Hvězdné války Odpovědět s citátem

Připadá Vám to jako umělecké dílo, nebo jako pohádka?

Musím říci, že je mi tato série sympatičtější než Pán prstenů...

Pomsta Sithů byla dějově trochu uspěchaná, ale jinak se to dalo shlédnout...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hroudka
Rádsvéřekne

Zaregistrován od: 22. Jan, 2005

PříspěvekZaslal: čt 26. květen, 2005 13:00    Předmět: SW Odpovědět s citátem

je to pohádka, jako každé sci-fi. Nedělal bych z toho vznešené umění, ale nějaký kumšt to taky stojí.... těžko říct.
Absolute
Málomluvka

Zaregistrován od: 08. Feb, 2005

PříspěvekZaslal: čt 26. květen, 2005 13:06    Předmět: Star wars útočí :) Odpovědět s citátem

No každopádně celá hexalogie Star Wars se dá považovat za dosti cené filmové umělecké dílo, protože ve své době (v době kdy byly natočeny poslední 3 epizody - IV.,V.,VI) se staly fenoménem a posunuly filmový svět zase o kousek dál - vzpomínám , že v našem kině to byl jediný film , na který chodily lidi i stát a kino bylo tak narvaný , že některý měly smůlu. (V tomto příspěvku pominu záležitosti typu , co svět Star wars nabízí, kolik planet a různých forem života v něm vystupuje a každý má svou historii a všude je nějaký řád, celkově vzato je to jeden obrovský svět , ve kterém by nejeden rád žil. Před vytvořením něčeho tak monumentálního smekám...). Slyšel jsem několik odpovědí na otázku proč kdysi nevznikly i první 3 epizody (I.,II.,III.) ať už to bylo z finančních problémů nebo z technických omezení , dočkaly se tyto tři epizody světla světa až v novém filmovém věku , kdy se sází na něco jiného (a je to snad špatně?), hned po schlédnutí Pomsty Sithů (nejpovedenější díl z nově natočených epizod aspoň co se týče rozuzlení příběhu a i efektů a akčních scén) jsem kouknul na epizodu IV. překvapilo mě jak mi připadají efekty staré několik let ,,na úrovni,, a celkově jsou jistě ty starší epizody vtipnější (X novým kde jsou vtipy pro mladší diváky a co se týče vtipkovaní robotů 3OP , R2 byly dost ubohé). Sílu celých Hvězdných válek vidím v časové linii a v proměnách děje (např. z Anakina Skywalkera se stane Sith (Darth)a na konci zpátky Jedi -> symbolika proměny dobra a zla, atd..) , Luke Skywalker se stanem ochráncem dobra (jako byl Yoda)... Pokud bych měl ale opravdu rozdělit jednotlivé epizody, dal bych hlas epizodám IV.,V.,VI. ty se totiž staly pojmem a filmovou legendou, nové díly jsou jakou si vzpomínkou, která lahodí oku a pro nezasvěcené také dobrým informačním zdrojem aby si to všechno mohly dát do kupy.

PS.: Je to jeden z mála filmů, kde mám několik oblíbených postav
hroudka
Rádsvéřekne

PříspěvekZaslal: čt 26. květen, 2005 13:43    Předmět: přerod Odpovědět s citátem

Ale třeba v tom posledním filmu - ten samotný přerod, místo aby to bylo nějak dynamizované, démonické, tak prostě klekne jak ubrečenej fracek a slíbí věrnost zlu, a během pěti minut hotovo; to mi prostě úplně nas.... tvalo. Takhle to přece neni; mohli z toho udělat úplně fantastickou scénu, místo toho to promrhali, jako kdyby si řekli "ok, za půlhodky padla, tak se s tím nebudeme babrat." Fakt mě to otrávilo, mohl to být vrchol filmu.

Dobrý byl konec, jak tam přijde o nohy, a hoří, ale zase reálně by to nepřežil... nicméně v rámci akce, to bylo takové správně temné, démonické..

Ale jednu věc si nepamatuju - JAK SE V TÝ SOPCE OCITLI??
Absolute
Málomluvka

Zaregistrován od: 08. Feb, 2005

PříspěvekZaslal: čt 26. květen, 2005 13:50    Předmět: Odpovědět s citátem

jo s tou proměnou souhlasím! bylo to dost odfláknuté ale mělo to spíš být ve smyslu, že ho přemohla vlastní nenávist (Anakina hraje takový frajírek , který se k tomu nějak tak nehodí ale přiznejme si koho svým rozmazleným obličejem nerozčiloval a právě proto byl asi vybrán, protože hraje namyšlenýho mladíka a to zahrál dobře). Jak přijde o nohy good, ale každej fanda by ti řekl že by přežil protože člověk zpravidla při takovým úrazu umře na vykrvácení ale v případě zarnění světelným mečem je rána ,, zatavena,, a nekrvácí - každopádně to zabolí a nasere když přijdeš o všechny končetiny - jo neměl se vytahovat na mistra
leave_low
Rádsvéřekne

Zaregistrován od: 14. Mar, 2005

PříspěvekZaslal: čt 26. květen, 2005 13:57    Předmět: hehe Odpovědět s citátem

V jaké sopce? To myslíš ten poslendí díl? Tak na tom jsem nebyl, jaké to tedy bylo, dobré?

Já měl nejraději toho zlatého robota, byl strašně hodný, takový skoro gay mi někdy připadal.

Je to určitě veliký kus umění, natočit kvalitní sci-fi, stejně jako horor Čelisti byl a je nepochybně umění. Že to je "pohádka," no ono každý film, co není podle skutečnosti, je vlastně pohádka - i takový Kolja.

Někdy si říkám, jak by si se Star Wars pohrál Spielberg. Podle mě by se to moc nelišilo; jsou to pojetím podobní umělci s Lucasem.
hroudka
Rádsvéřekne

PříspěvekZaslal: čt 26. květen, 2005 14:00    Předmět: přežil?? Odpovědět s citátem

No on by nepřežil ty popáleniny! To jsem myslel... jako bylo to sice strašně působivý, navíc jak ten mistr zklamaně odchází a oni se neohlídne, ale podle mě by mu to spálilo plíce a 90% tělesnýho povrchu, že by dopadl stejně jako Palach..
WhiteShadow
Málomluvka

Zaregistrován od: 09. Apr, 2005

PříspěvekZaslal: pá 27. květen, 2005 17:57    Předmět: No... Odpovědět s citátem

Já Star Wars nikdy zase tolik nebaštil.., ale viděl jsem ted tu druhou a třetí epizodu. Souhlasím s tím, že ten přerod ve zlo mohl být mnohem famoznější..
A jinác kam se na Lucase hrabou některé moderní filmy, které experimentují s retrospektivním dějovým sledem....
..před 27 lety natočil čtvrtou epizodu...a teprve dnes to uzavřel. Možná...
No a k těm civilizacím, jejich kulturám, řádem, atd. - tady mi příjde bezkonkurenční Star Trek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Toney
Nováček
Nováček

Zaregistrován od: 15. Dec, 2014

PříspěvekZaslal: po 15. prosinec, 2014 11:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Luke Skywalker se stanem ochráncem dobra (jako byl Yoda)... Pokud bych měl ale opravdu rozdělit jednotlivé epizody, dal bych hlas epizodám IV.,V.,VI. ty se totiž staly pojmem a filmovou legendou, nové díly jsou jakou si vzpomínkou, která lahodí oku a pro nezasvěcené také dobrým informačním zdrojem aby si to všechno mohly dát do kupy.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra MINIMAX.cz -> Film Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: