přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory: Diskusní fórum

MINIMAX.cz :: Zobrazit téma - SUPERSTAR REDAKCE
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SUPERSTAR REDAKCE
Jdi na stránku 1, 2  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva

Rádsvéřekne

Zaregistrován od: 30. Jan, 2005

PříspěvekZaslal: út 12. duben, 2005 20:04    Předmět: SUPERSTAR REDAKCE Odpovědět s citátem

Na minimaxu proběhlo hlasování - díváte se na superstár a posíláte SMS do této soutěže? Z hlasování je zřejmé, že drtivě nadpoloviční věčina návštěvníků by si o tento mediální mlýnek na peníze neopřela ani kolo. A ejhle po poradě na redakci - hvízd a supráci jsou na hlavní straně.... Tak nevím. Co vy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Santiago
Málomluvka

Zaregistrován od: 03. Feb, 2005

PříspěvekZaslal: út 12. duben, 2005 21:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Vybojovaný finálový postup v SuperStar s hodnotou 330 tisíc hlasů dává Českému slavíkovi na frak. Proto tedy toto představení finalistů. Mladí a neznámí se zkoušejí prosadit. Jako naši autoři na Minimaxu. To je to dobré.

Tohle asi bylo důvodem k přemýšlení redakce, tohle bylo, proč jsme si mohli také přečíst KDO a PROČ vlastně soutěží. Výsledky ankety asi nejsou závazným referendem, který musí redakce respektovat, jen napovídají o zájmu. Možná právě proto Aaronův úvodník. Zřejmě správně tuší, že nikdo ze soutěžících nemá ani tušení, že nějaký Minimax vůbec existuje. Přitom jsme tak trochu všichni na jedné lodi.

Rádsvéřekne

PříspěvekZaslal: st 13. duben, 2005 9:18    Předmět: Supráci Odpovědět s citátem

Superstar je bezesporu fenomén. Tento pořad je na celé naší modré planetě tak populární a oblíbený, protože je postaven na pradávných principech líbivosti. Totiž na pohádkách o štěstí. To se nám všem líbí, protože každý z nás, byl kdysi dítě (někteří jedinci na tomto postu zůstávají celý život) a nějakou tu pohádku slyšel. A tak se od malička ztotožňujeme a obdivujeme bájné hrdiny, kteří stejně jako Pretty women, nebo hloupého Honzu, či Bajaju, kteří ke štěstí, úspěchu a slávě došli. Přičemž slovo hloupý je hloupé, protože hloupý Honza ani prostitutka z periferie rozhodně nebyli hloupí.

Museli však býti strůjci svého štěstí... a tedy něco umět. Honza stínat saním hlavy, prostitutka ... no ta taky asi něco uměla...

Vítězové superstar tedy mohou být "hloupí", ale musí něco znát. Jinak by pohádka nefungovala. (tedy až na vyjímky jakými jsou pohádky Hanse Christiana Andersena). Účastníci pěvecké soutěže by tedy měli umět zpívat. Hlasující lidé jejich výkony prostřednictvým sms oznámkují a hrdina je vytvořen.

Z neznámého interpreta jenž umí něco lépe než ostatní se potom stává "umělec."

A tím já si právě nejsem jist.

Ale spojnici s minimaxem už teď vidim.
jerry
Rádsvéřekne

Zaregistrován od: 23. Jan, 2005

PříspěvekZaslal: st 13. duben, 2005 12:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Rendy správně nastavuje filosofickou otázku, co dělá umělce umělcem. Zda masový úspěch, peníze, či chvála tzv. odborné kritiky, měřítkem může být i časová rovina, kdy dílo je obdivováno řadou generací. SUSR jak říkám já, má rovinu finanční a není to jen tato soutěž. Přiznávám, nemohu hodnotit zpěv, pouze jsem zahlédl pár minut, tak nevím, jak to finalistům zpívá. Zajímavé jsou spíše odpovědi převzateé redakcí Minimaxu z idnes. V žádné odpovědi na to, proč by mě lidé měli volit nezazněla odpověď: PROTOŽE CHCI VYHRÁT! U každého sportovce vezmeme tuto touhu za přirozenou, v umění ji pokrytecky deformujeme a falšujeme na "lásku rozdávat lidem cosi...". Ta deformovanost, se kterou se začíná, kazí celou POP v ČR. A je to stejné v politice a je to stejné často v zaměstnání. Chtít vyhrát a být nejlepší se nenosí, protože je to údajně Americké. Není. Je to lidské. Jen v Americe se za tuto lidskost nestydí.

Rádsvéřekne

PříspěvekZaslal: st 13. duben, 2005 13:35    Předmět: Supráci Odpovědět s citátem

Proto je ve Státech standardně zavedena při podobných soutěžích (miss, idol, atd.) otázka typu:

"V případě, že zvítězíte co uděláte pro naši planetu?"

A nepřipouští se jiná odpověď než:

"Všemi svými nově získanými možnostmi se zasadím o posilování světového míru."
Mazlicek
Málomluvka

Zaregistrován od: 01. Feb, 2005

PříspěvekZaslal: st 13. duben, 2005 14:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Rendy se příliš zakoukal do filmu se Sandrou Bullockovou a jistě se těší na druhý díl. Problém je v to, že se nedrží tématu. Kritizuje redakci, že uveřejnila (a vysvětlila proč) finalisty Superstar a teď se pro změnu pokouší generalizovat, jak to chodí v USA a jak je to blbé. Jak dlouho jsi tam žil? A co vůbec víš vyjma komunistických pouček, kterými ti vypláchli hlavu? Nedívím se pak tomu soudruhování v tvých textech. Mimochodem, každý politolog dnes potvrdí, že USA:
-nikdy nemělo kolonie
-nikdy nezahájilo žádnou světovou válku
-často nasadilo své lidi ve prospěch jiných zemí
a bojem proti terorismu se snaží o světový mír.

Bylo by dobré nejdříve přemýšlet, potom psát.
jerry
Rádsvéřekne

PříspěvekZaslal: st 13. duben, 2005 14:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Neudělám to, abych soudruhu Rendymu odpovídal na osobní účet, když on tak vůči mě činí, protože diskuzní fórum je pro otevřenost názorů. Dopisovat si soukromně nemusíme, to by toto fórum názorů nemělo smysl. Soudruh Rendy nepíše literárně špatně, ale jak už prozradil jeho osobní portrét, občansky úspěšný moc není. Není náhodou, že neúspěšní lidé jsou antiameričtí, neúspěšné země jsou antiamerické a není náhodou, že Američané jsou tam, kde jsou. Moje poznámka o obvyklém přiznání touhy po vítězství či úspěchu poskytla soudruhu Rendymu, aby šáhl do sbírky svých starých praktik a "osladil" mi to jak ve fóru, tak v soukromé poště. Nemilý soudruhu, nepiš mi nic soukromého, mě tvoje pošta nezajímá. Tady se můžeš rozepisovat o čem chceš a kázat své levičárny kam až chceš. Tak si posluš. Tvoje permanentní kritika Minimaxu (špatní redaktoři, kdeže jsou, proč není server jinak dělán, jak nechápe Aaron, že papež měl politickou moc ap) je možná, tak si ji dopřávej. Jak už jsem psal člověku, který si říká Měrka: faul pozná každý. Takovému hráči se ale dá vyhnout.

Rádsvéřekne

PříspěvekZaslal: st 13. duben, 2005 15:53    Předmět: Nepochopení Odpovědět s citátem

Soudruh Rendy ztratil díky svým antikomunistickým postojům práci několikrát. Dá se u něj hovořit dokonce o třídním boji. Komunisty skutečně nenávidí a hlasoval by pro jejich zákaz. Vždy bude aktivně bojovat proti nim.

Panu Jerrymu zaslal humorně míněnou poznámku o světovém míru na jeho soukromou poštu omylem a hned ji uveřejnil v diskuzním foru. Tímto se panu Jerrymu veřejně omlouvá. Možná kdyby si pan Jerry Rendyho poznámku přečetl ještě jednou, pochopil by, že s jeho textem souhlasím a né naopak. Poznal by, že se mu jerryho text líbil.

Soudruh Rendy se znovu vrací k nařčení, že v jeho textu Obchodníci (vzpomínka na mládí) je přesoudruhováno. Prostě kdybych napsal ve zvolání, nebo oslovení paní učitelko nebyla by to pravda. Tehdy se skutečně muselo říkat s.úč. a zkuste tedy napsat zvolání beze všeho, tedy.. jen ...Učitelko...

Soudruh Rendy by považoval oslovení soudruhu ve smyslu politeckém za osobní urážku a kdyby tomu tak bylo byl by schopen vyzvat pana jerryho na souboj. Naštěstí toto oslovení lze aplikovat i na poli literárním.

Soudruh Rendy kritizuje redakci a komentuje témata v hlubokém přesvědčení, že kritika je nejlepším nástrojem pro zlepšování věcí. Ví to protože řídí velkou spoustu lidí a o v jeho podnikání se mu tento způsob osvědčil. Má zájem na zlepšování i tohoto serveru, který tak rád navštěvuje. Soudruh žil ve Spojených Státech jen půl roku, tak opravdu nemůže do hloubky znát americkou mentalitu. Žil také v několika evropských městech byl v Číně i v Rusku je mu přes čtyřicet, ale rozhodně si nemyslí, že má patent na rozum.

Jedno ovšem rozezná spolehlivě, ironii, humor a nadsázku.

A co se týče vlastní diskuze o superstár, jen mne překvapilo, že redakce této soutěži věnovala prostor a nabídl jsem toto téma k diskuzi.

PS. Jerrymu..., opravdu se mně dotklo nařčení s levičáren a cítím se ukřivděný. Proboha, jak si na to vůbec přišel a kde jsi to vzal?
jerry
Rádsvéřekne

PříspěvekZaslal: st 13. duben, 2005 17:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Přijímám vysvětlení, beru zpět soudruha - nebylo cílem někomu ukřivdit - moje zkušenost se soudruhy je však ta, že vždy nejvíce a stále cosi napadají a při tématu, že jsou fronty na banány dokázali odhalit třídního nepřítele. Protože mi styl Rendyho připadal stejný, zařadil jsem ho (nesprávně zřejmě) do obdobné skupiny. Nadsázka mi tedy unikla. Navrhuji věnujme se dále příspěvkům a ponechme redakci právo na úvodníky, protože tuším je to jedinný server tohoto typu, který se o to alespoň snaží. Doufám, že tentokráte se nemýlím a předem se omlouvám provozovatelům, které neznám a které jsem možná do "neúvodníkové" kategorie zařadil.

Rádsvéřekne

PříspěvekZaslal: st 13. duben, 2005 19:09    Předmět: Odpovědět s citátem

OK. Tak hlavně, že jsme si ujasnily názory na soudruhy. Budeme je tedy trhat, až do roztrhání, bok po boku.
johny45
Málomluvka

Zaregistrován od: 04. Mar, 2005

PříspěvekZaslal: čt 14. duben, 2005 11:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Bolo zaujimave sledovat tuto diskusiu, ktora od superstar presla k Amerike a sudruhom. Smějící
Na sudruhov (aj ked som bol iba pionierom, takze som si ich nastastie dlho neuzil) mam svoj negativny nazor a na USA ako stat (aj ked som tam nikdy nebol) mam tiez svoj negativny nazor, ale tie tu samozrejme nebudem prezentovat, aj preto, ze o tom viete asi viac.

Chcel by som sa ale vratit k povodnej otazke Rendyho.
To, ako sa vsade dostava a prezentuje superstar, sa mi vobec nepaci. Nerozumiem, preco sa tak casto dostava aj na tieto stranky. Samozrejme, je to kazdeho vec a kazdy ma na to pravo. Chcem iba vyjadrit moj postoj, aj ked to uz vyzera, ze sa chcem vyjadrovat naozaj ku vsetkemu. Mrkající

Ja osobne finalove kola superstar na Slovensku pozeram a priznam sa, ze velmi rad. Je to naozaj zabava a niezeby mi na tom zalezalo, zaujima ma aj kto vypadne a kto postupi dalej.
Na druhej strane by som ale v zivote neposlal pre nikoho jedinu smsku, pretoze vidim, aky je to obrovsky stroj na peniaze a to je jediny ucel tohto programu. Takisto tomuto programu nehodlam venovat viac pozornosti, ako pozriet si finalovy vecer. Nebudem o superstar pisat, ani ju kritizovat, pretoze aj negativna reklama je reklama a tento program ma tolko reklamy, ze odomna si uz ziadnu nezasluzi.

Co sa tyka paralely superstar s minimaxom, podla mna to nieje az tak podobne, pretoze v superstar ide predovsetkym o peniaze a o zabavu a urcite sa tam nehladaju talenty, aj ked niektori talent rozhodne maju. Ide o to (a tym sa samotny tvorca tohto programu netaji), aby z tejto sutaze vysiel niekto, kto bude komercne uspesny a kto naplni vrecka nahravacich spolocnosti.

Na minimaxe sa ludia vacsinou pokusaju o umenie, aj ked netvrdim, ze vzdy sa to (hovorim hlavne o sebe) podari a myslim, ze o to ide aj tvorcom tohto serveru, na rozdiel od tvorcov superstar.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meritus
Žvanil

PříspěvekZaslal: pá 15. duben, 2005 23:48    Předmět: Odpovědět s citátem

a ktera je ta katka? Velmi šťastný komu jsi fandil ty?
johny45
Málomluvka

Zaregistrován od: 04. Mar, 2005

PříspěvekZaslal: so 16. duben, 2005 8:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Katka je ta skaredsia.Usmívající Ale nie, ma vyborny hlas, dokaze zaspievat takmer vsetko, vyborne spievala aj swing. Sice posledne kolo som nepozeral, viem, ze to cele vyhrala.

Ja som fandil Martine Sindlerovej, hlavne pre jej silny hlas, aj preto, ze ma skor rockovy styl, ma vlastnu kapelu, vie, co je to spievat nazivo, nesnazi sa byt popovou hviezdou a vo svojich sestnastich rokoch dokaze konkurovat niektorym profesionalnym spevackam. Samozrejme, aj vyborne vyzera, ale o to v tejto sutazi nejde. Mrkající
Martina to ani nepotrebovala vyhrat, ona je, nielen podla mna - laika, skvela a ma pred sebou velku buducnost aj bez superstar.

Ale to uz aj ja venujem nepatricny priestor aj cas superstar, takze sa ospravedlnujem. Koulející očima
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
WhiteShadow
Málomluvka

Zaregistrován od: 09. Apr, 2005

PříspěvekZaslal: so 16. duben, 2005 21:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Johny, úplně s tebou souhlasím. Nelíbí se mi ta myšlenka ani celý ten proces vzniku superstar..Tomáš Savka vyfocený s jednou rukou v kapse, Samer vysmaty jak lečo....nepříjdou mi ani trochu jako Superstar..ani v tom jejich vtipném slova smyslu. Nechci ten pořad nikterak kritizovat..už proto že se na něj občas taky mrknu a docela se bavím..ptám se kdo postoupí dál..,říkám kdo si to podle mě zaslouží, bavím se nad výroky poroty....např. písen - Stávka Djů..to je pro mě zážitek na celý život.....
Mými favority byl Michna( či Mychna) a Michaela..ta tam ještě je.
P. S. - SMS bych jim nikdy neposlal.. Rázný
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
animula
Žvanil

Zaregistrován od: 14. Mar, 2005

PříspěvekZaslal: so 30. duben, 2005 17:56    Předmět: WhiteShadow Odpovědět s citátem

Nezlob se na mě, ale ta stavka djů či jak je největší hovadina, jakou mohl nějaký trotl vyrobit a vlézt s ní do televize je čirá provokace. Ten člověk vypadá jako...., píše rýmovačky, které by na minimaxu neprošly ani jako dětské říkanky - a tomu se tleská a věnuje publicita????????? A co ti opravdu talentovaní, taky mají tvořit pseudovtipné s........ky, aby si jich někdo všiml? Neber to ve zlém, ale právě tyhle odpadní produkty té soutěže superstar mi vadí nejvíc, viz. loni anička nanda a reklama za desítky tisíc ZA TO, ŽE NEMÁ TALENT A NEBOJÍ SE TO VEŘEJNĚ DÁT NAJEVO? Nezlob se na mě, ale tohle naprosto odmítám. S.....ček je dost bez toho.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra MINIMAX.cz -> Hudba Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru