přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory: Diskusní fórum

MINIMAX.cz :: Zobrazit téma - kritika
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kritika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Koldajan
Povídálek

Zaregistrován od: 09. Apr, 2006

PříspěvekZaslal: st 11. duben, 2007 20:23    Předmět: .... Odpovědět s citátem

....no jistě, ale jak bys to řešil Ty? Někteří z nás ani neví, jak mají komentovat fotografii. Je to celkem logické. Když někdo teprve začíná fotit, sám neví nic o základech fotografie a pod. Jak má tedy hodnotit fotku nebo jiné dílo? Tato situace pak vede k tomu, že komentář bude mít opět podobu známou: jéééé, dobrý, líbí, atd. A tyto komentáře nikomu nepomohou. Taky si myslím, že by měli přidat komentář všichni, kteří hodnotí méně než deseti body. To z toho důvodu, aby bylo jasné co se jim na díle nelíbí a jaké mají výhrady. To, že dám někomu sedm bodů bez komentáře nikomu nepomůže, protože neví proč nezískal deset. A když jsme u těch komentářů, vrátím se k tomu o čem jme již několikrát diskutovali. Proč nejsou body součástí komentáře?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rowantree
Málomluvka

Zaregistrován od: 18. Mar, 2007

PříspěvekZaslal: čt 12. duben, 2007 16:04    Předmět: Odpovědět s citátem

já myslím.. těžko říct, když by se tento systém zavedl,měli bychom sice víc reakcí, které by už třeba nebyly od srdce,ale ti lidé, co si rádi prohlížejí díla ostatních a rádi je komentují, to budou dělat pořád, a nemyslim že by nás případný systém nějak odradil..
sice je to násilný zpusob, ale myslim že když zde může každý vkládat svá díla zadarmo, a očekává kritiky od ostatních, měl by to nějakým způsobem oplatit...
pzv
Povídálek

Zaregistrován od: 30. Sep, 2005

PříspěvekZaslal: út 17. duben, 2007 9:11    Předmět: commenty povzbuzujme, commenty pišme, commenty nevynucujme Odpovědět s citátem

jsem pro commenty, commenty hojné - povzbuzujme commenty

nejsem pro commenty vynucené - uvažoval jsem, že se usadím na digineffu, ale přečet jsem si, že:

"systém automaticky sleduje uživatele, kteří hodnotí ... fotografie několika málo konkrétních uživatelů a jiné fotografie je nezajímají. Takoví uživatelé mohou být také z galerie vymazáni ... "

není to myšleno zle, ale mě ta představa odradila

nevynucujme commenty

- pzv -
Koldajan
Povídálek

Zaregistrován od: 09. Apr, 2006

PříspěvekZaslal: út 17. duben, 2007 20:57    Předmět: ... Odpovědět s citátem

...to je úplně jedno. Podívej se , jak to funguje tady. Za profesionálně zpracovanou fotku tě může zlikvidovat kdokoli, kdo se připojí jako anonym. Stačí když ti naservíruju dva nebo tři body a jakýkoli paskvil na tom bude líp než tvoje dílo. Nechápu, proč dodnes není vyřešený tento problém, kdy je velmi jednoduché spojit body s komentáři
animula
Žvanil

Zaregistrován od: 14. Mar, 2005

PříspěvekZaslal: st 18. duben, 2007 0:42    Předmět: Odpovědět s citátem

když ono je to prostě o... dojmu.. když mi fotka padne do oka, ale není "to ono," dám prostě 7, a jediné kritérium je subjektivní estetické cítění; to není o tom, že tam má být víc kontrastu nebo méně světla, případně jiná kompozice. když to vidím, co je zle, napíšu to, ale když to nevím a prostě se mi fotka - nelíbí, nemám psát komentář? Nemám hodnotit?
Body spojené s komentáři - na jistém jiném serveru to dělá odvěké zlo.. jsem za stávající stav. Když je foto dost dobré, 30 dalších 10 přebije pohodlně jenoho anonyma s trojkou..
pzv
Povídálek

Zaregistrován od: 30. Sep, 2005

PříspěvekZaslal: st 18. duben, 2007 9:08    Předmět: bodování Odpovědět s citátem

No bodování:
Tahle větev diskuse začala o commentech (jmenuje se kritika).

Dokud může bodovat kdokoli, je to jen legrace. Animula NEmá pravdu - třicet desítek nikoho nezachrání, protože je nedostane. Nejčtenější fotky mají kolem 15-20 bodujících. A to se to poslední dobou dost zlepšilo (moje zásluha to není :). Navíc je blbě nastavený zaokrouhlování průměrů - o tom už jsme mluvili. (teda jestli s tím už něco neudělali, teď to kontrolovat nebudu).

Já tady beru bodování jako srandu navíc. Důležitý jsou commenty.

Mnm má sice v záhlaví napsáno, že je serverem uměleckým, ale ve skutečnosti je hlavně serverem otevřeným, ke všem přátelským a hodně svobodným (to zní moc pateticky, ale lepší slovo mě nenapadlo). Nijak moc návštěvníky neomezuje, nic zvláštního nevynucuje. Commenty psát a body dávat může kdokoli.

Mě to celkem vyhovuje - nikdo mě nenutí, abych se stal Opravdovým Umělcem, a jen málokdy mi někdo napíše, že moje fotka (ano fotka, žádné dílo) není Uměním. Z commentů se občas i něco dovím a můžu rozdávat rozumy napravo nalevo - občas na to někdo nalítne, a pokládá mě za velkou mrchu na serveru (nebo tenkrát Julča napsala že jsme machři? :)

Pochopitelně - taková otevřenost a v podstatě žádné nároky nenutí uživatele k nějakým výrazným snahám o pokrok. To vede k rozmělněnlé kvalitě vkládaných děl (od slova dílo :). Od děl mistrovských až po přiškrcený rozostřený kotě.

Koldo, můžeš se k tomu postavit asi trojím způsobem:
* smířit se s tím, a užívat si minimaxu tak, jak je
* odejít jinam, už jsem ti jednou předhazoval Paladix A FotoPruvodce, ale ty si jistě budeš umět najít to své sám :-(ale to by mi bylo líto - už jsem si na tebe zvyknul :-)
* usilovat o změnu serveru - o to se zřejmě snažíš. Změny asi nedosáhneš výzvami v diskusním fóru, zkus napsat provozovatelům mnm na [email protected]. Třeba tvé návrhy vyslyší (mohli by aspoň zlepšit to zaokrouhlování :).

- pzv -
AnFak
Nováček
Nováček

Zaregistrován od: 05. Apr, 2007

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2007 9:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Podlý NASILNE....je jeden uhel pohledu
ja rikam, ze to bude pro mnohe motivace k uvazovani....PROSTE BUDOU MUSET ZAPREMYSLET, vlozit par komentaru...
A pak se budou moct tesit az jim nekdo jejich dilo okomentuje... myslim ze to kazdemu udela dobre, trochu se dusevne vybourit.

Upozorňující zvedne to tu uroven Tázající
AnFak
Nováček
Nováček

Zaregistrován od: 05. Apr, 2007

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2007 9:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Upozorňující

mimoto o tom ty komentare jsou...o tom aby se zvedla uroven...proc jinak?!?!?!
...uprimnost, svoboda podobne "(ne)-pateticke pojmy je to proc jsem si tu zalozila ucet...
tim ze mam moznost se vyjadrit SE VYJADRUJI:D

odmitam vymluvy typu "nemam co rict krom libi-nelibi"!!!! jelikoz to je prilis snadne "tak vzdat" vy nechcete byt lepsimi...je vedecky dokazano ze kapacita mozku se neustale zvetsuje...myslim tim procentualne vyuzitelne casti mozku...
tak hele...at budou komentare jakekoliv Šipka casem se to stejne vsechno vykristlizuje....hlavne aby byly!...kritiku jako takovou muzem teda resit az pozdeji...

diky Šokovaný
janyr
Nováček
Nováček

Zaregistrován od: 25. Nov, 2006

PříspěvekZaslal: st 25. duben, 2007 15:32    Předmět: ... Odpovědět s citátem

jedno je isté, všetci, čo sme sa zapojili do diskusie o kritike, radi uvítame kritiku a nie len pár slov. niektorí poukazujú, že je dobré, ak píše kritika a nie len comment díky, fajn, jj a pod. a tie body od neprihlásených ľudí ako spomínal Koldajan - celkom mu rozumiem, nepovedia nič
je ťažko pochopiť niekoho, kto dá pár bodov, či už úmyselne alebo sa mu to nepáči. ak už sa niekomu niečo nepáči asi by bolo dobré to najprv povedať, čiže si za svojim názorom stáť ako dať zopár bodov a ísť ďalej...
housecore
Povídálek

Zaregistrován od: 13. Jan, 2006

PříspěvekZaslal: st 02. květen, 2007 21:13    Předmět: comments Odpovědět s citátem

ja si tiež myslím, že niekoho nútiť nasilu do komentovania asi nemá význam, skôr by to asi veci poškodilo. ja by som to nechal na prirodzenom výbere: niektorí komentujú, niektorí nie, niektorí sú aktívni, niektorí nie - teda každý nech zváži, či je výhodné byť pasívnym Šipka Šipka Šipka Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Julie
Rádsvéřekne

Zaregistrován od: 31. Jan, 2005

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 17:41    Předmět: Odpovědět s citátem

janyr:
i kdyby si pouhý zanedbatelný zlomek z těch, ktěří budou "násilně přinuceni" uvědomili, že je opravdu třeba komentovat (jinak server nemá prakticky význam), tak to za to to stojí. Za pouhé jedince... hm?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Julie
Rádsvéřekne

Zaregistrován od: 31. Jan, 2005

PříspěvekZaslal: so 05. květen, 2007 17:42    Předmět: Odpovědět s citátem

janyr:
i kdyby si pouhý zanedbatelný zlomek z těch, ktěří budou "násilně přinuceni" uvědomili, že je opravdu třeba komentovat (jinak server nemá prakticky význam), tak to za to to stojí. Za pouhé jedince... hm?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
janyr
Nováček
Nováček

Zaregistrován od: 25. Nov, 2006

PříspěvekZaslal: po 07. květen, 2007 16:26    Předmět: Julie Odpovědět s citátem

... vieš, ja ti rozumiem a pravdepodobne aj ty mne, ale ja som myslel na, že ak niekto dá trebárs a tú jedničku tak nech povie aj prečo, myslím nejaké vysvetlenie ... o tom som písal... nie len dať nejaké bodové hodnotenie a bez slov, či nízke alebo vyššie ... každé hodnotenie má význam aj keď slová povedia viac ako čísla... Usmívající
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra MINIMAX.cz -> Svoboda slova Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: